Webáruház nyitás jogi feltételei, fontos tudnivalói
Tájékoztató anyagunkkal szeretnénk meglévő és leendő webáruház tulajdonosokkal ismertetni a webáruház nyitásának jogi feltételeit, továbbá azt, hogy mely tájékoztatási kötelezettségeknek kell eleget tenniük.
Frissítés 2019 május
Milyen kötelezettségek terhelik egy webáruház tulajdonosát 2019-ben?
Az alábbi oldalon megismerheti a webáruház nyitás főbb feltételeit melyeket figyelembe kell venni 2019-ben egy webáruház tulajdonosnak.
Részletek: https://torvenyeswebaruhaz.com/blog/webaruhaz_nyitas_jogi_feltetelei_2019.html
Webáruház törvény 2015
Az új rendelet 2014. június 13-án lépett hatályba.
Néhány fontosabb változás:
- - 14 napos elállási jog
- - a szállítási díjat is köteles visszatéríteni az eladó
- - előírt termék visszajuttatási határidő a vásárló részére
Webáruház nyitásához szükséges dokumentumok, engedélyek, információk
- Valamely gazdálkodási forma megléte. (egyéni vállalkozás, betéti társaság, korlátolt felelősségű társaság, stb..)
- Termék, vagy szolgáltatás értékesítéshez szükséges tevékenységi kör, vagy körök megléte.
- Fontos a „4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem” tevékenységi kör megléte!
- Speciális termék esetén az értékesítéshez szükséges külön szakhatósági engedély megléte.
- 2008. március 31-től csomagküldő kereskedelem esetén nincs szükség üzlet, sem pedig vevőszolgálati helyiség fenntartására! Fontos, hogy ettől csak abban az esetben lehet eltekinteni, ha vásárlónak nem személyesen kell átvennie a megrendelt terméket.
- 2007. március 31-től nincs szükség A Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatalnál nyilvántartásba vételre.
- Figyelem! Jogszabályváltozás történt!
Adatszolgáltatási és tájékoztatási kötelezettségek a webáruház üzemeltetése során
Az áruház üzemeltetőjének beazonosítására, továbbá az Ügyfélszolgálat eléréséhez szolgáló adatok, melyeket a vásárló számára elérhetővé kell tenni:
- Név, székhely, levelezési cím. Nem természetes személy esetén a kereskedést képviselő neve és telefonszáma, e-mail címe amelyen az Ügyfélszolgálat ellátása történik.
- Adószám, cégjegyzék szám, vállalkozói igazolvány szám, nyilvántartó cégbíróság neve.
- Amennyiben a kínált termékek, vagy szolgáltatások értékesítése engedélyhez kötött, annak meglétének igazolása. (nyilvántartási szám feltűntetése)
- Az áruházban megvásárolható termékek, vagy szolgáltatások ismertetése
Rendelési, szerződési feltételek, melyben tájékoztatva van a vásárló:
- termék házhoz szállításának költségéről
- szállítási határidőről, szállítás módjáról
- a regisztráció és vásárlás menetéről
- garanciális feltételekről
- 14 napon belüli, indoklás nélküli elállás lehetőségéről. (bizonyos termékeknél, szolgáltatásoknál nem kell biztosítani. Javasoljuk az ide vonatkozó törvény tanulmányozását, illetve a törvény kivonatát megjeleníteni az oldalon)
- az elállási jog gyakorlásának menetéről
- felhasználó által megadott adatok kezeléséről
A csomagnak tartalmaznia kell a vásárló általi kézhezvételkor:
- számla
- garancia levél
Fontos! Az általunk közölt információk tájékoztató jellegűek és nem teljes körűek. Minden esetben kérje ki jogi képviselője tanácsát, hivatalos állásfoglalását.
A bejegyzés eddigi hozzászólásai:
Területileg illetékes fogyasztóvédelmi hivatalt érdemes felkeresni.
http://www.nfh.hu/node/4306
Az adott országban érvényes szabályoknak kell megfelelni, amelyben a kereskedelmet végzi. Ausztria esetén EU-s jogszabályoknak is (melyekkel elvileg összhangban vannak az EU-s országok szabályai) meg kell felelni. Természetesen adózási kérdések is felmerülhetnek, tehát célszerű a konkrét üzletmenetet ismertetve egy könyvelővel is egyeztetni.
Köszönöm
Köszönettel, N.Tamás
Célszerű megpróbálni telefonon is elérni őket (ha van telefonszám).
A területileg illetékes fogyasztóvédelmi irodához fordulhat panaszával.
Kérdésem az lenne...
ha adott egy weboldal ami szolgáltatást, terméket árul árakkal de nincs feltüntetve a weboldalt üzemeltető vállalkozó,vállalkozás.
Többször írtam nekik levelet hogy válaszoljanak eme kérdésemre de még a mai napig nem jött válasz. Ki vagy milyen cég üzemelteti weboldalukat.
Ez Szabályos-e így ha nem hova fordulhatok panasszal.???
Köszönöm
Célszerű valamilyen vállalkozási forma keretén belül végezni ilyen tevékenységet.
Érdeklődni szeretnék, hogy magánszemélyként lehet -e üzemeltetni webáruházat. PC -s játék kódokat szeretnék eladni, de a kódok nem nálam vannak. Külföldi oldalról rendelném én is.
Teljesen mindegy, hogy webáruháznak vagy weboldalnak, honlapnak vagy bármi másnak nevezzük. Ha szolgáltatás vagy termék megrendelést biztosít az adott oldal, a távollévők között és az üzlethelyiségen kívül kötött fogyasztói szerződésekre vonatkozó szabályozásokat kell betartani.
Amenyiben termékeimet, nem egy webáruházban értékesítem hanem egy weboldalon akkor Mik szükségesek.
Manapság az olx jófogáson semmit nem lehet el adni. Ennek gyanánt akarom weboldalon értékesíteni termékeimet.
Avon szerződési feltételeivel kapcsolatban nem tudunk segíteni.
Általános tájékoztatónk feljebb görgetve érhető el.
A kérdés összetett, mely számos további kérdést vethet fel.
Ha Ön postázza tovább utánvéttel a terméket, akkor minden bizonnyal már Önhöz fog az utánvét beérkezni, ez pedig már üzletszerű kereskedelmi tevékenységnek minősül véleményem szerint. Azt javasolnám, hogy keressen fel egy könyvelőt, hogy a részletes üzletmenet ismeretében részletes tájékoztatást tudjon adni.
* az oldalon található információk, kérdésekre adott válaszok tájékoztató jellegűek. Hivatalos állásfoglalásért, felelősség vállalásért kérje ki jogi képviselője tanácsát, útmutatását
Írtam üzenetben az alábbi kérdésem, de kiírom ide is, hátha mást is érdekel a válasz! :)
Az érdekelne, hogy egy külföldi webshopnak (egy ismerősöm csinálja) itt Magyarországon a saját címemen működtethetek-e átvételi pontot?Kell-e ehhez valamilyen engedély vagy vállalkozási forma?Esetenként vagy vevői kérésre a shop ide küldené a csomagokat és tőlem lehetne személyesen átvenni, esetleg kérésre tovább is postáznám a vevőnek utánvéttel a csomagot.Én magam kereskedelmi tevékenységet nem végzek, a számlázást, a shop üzemeltetését stb. a külföldi cég végzi!Köszönöm válaszukat!Üdv, Fecó
Javasoljuk fáradjon be a területileg illetékes okmányirodába, illetve egyeztessen egy könyvelővel, hogy az Önnek megfelelő vállalkozási forma kerüljön kiváltásra.
Vállalkozás alapításával kapcsolatban az alábbi oldalon sok hasznos információ található:
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410009
Használt ruha értékesítéssel szeretnék foglalkozni online, de nem webáruházban, hanem különböző ingyenes hirdetési portálokon. Szeretném tudni, hogy hogyan is induljak el.? Milyen hivatalnál tudok érdeklődni? Ha nem rendelkezem kereskedelmi végzettséggel, akkor is megoldható a vállalkozás? Milyen feltételei vannak?
Tisztelettel,
Nedermann-Kelecsényi ANita
Sajnos nincs információnk arról, hogy élelmiszer importálás - hazai forgalmazás esetén milyen esetleges engedélyeket kell beszerezni. Javasoljuk a fogyasztóvédelmi hivatal felkeresését információkért.
fűszereket árusító webshopot szeretnék létrehozni. Tudna esetleg felvilágosítást nyújtani arról, hogy a külföldi (EU és nem-EU tagországokból behozott) fűszerek és egyéb tartós élelmiszerek (pl. levesporok, paszták, konzervek) interneten történő viszonteladása engedélyköteles-e?
Válaszát köszönöm előre is,
K- Zsuzsanna
A megfelelő tevékenységi körök felvétele esetén egyéni vállalkozóként is üzemeltethet áruházat.
* az oldalon található információk, kérdésekre adott válaszok tájékoztató jellegűek. Hivatalos állásfoglalásért, felelősség vállalásért kérje ki jogi képviselője tanácsát, útmutatását
Igen, üzemeltethet webáruházat.
Póló fotó nyomtató és egyedi póló matrica vállalkozást szeretnék el kezdi egyéni vállalkozóként. A kérdésem az lenne, hogy kell e hozzá külön cég, KFT, BT stb... Vagy elég e hozzá ha ki váltom a sima vállalkozóit?
Tisztelettel: Egyed Gergő!
Kellemes ünnepeket!
Sajnos ebben nem tudunk segíteni. Javasolt felkeresni egy könyvelőt aki a konkrét üzletmenet ismeretében összegezni tudja a kötelezettségeket (adó, áfa stb..)
Én mint a webbolt működtetője behozhatom ezeket az árukat, és milyen feltételekkel? Vagy egyszerűen mint webbolt üzemeltető kimegyek, felvásárolom a termékeket, és behozom? Van erre külön vámkötelezettség?
Köszönöm a felvilágosítást !
Védjegy alatt álló tartalmak használatára, a védjegy tulajdonosa vagy “kezelője” által történő engedély után van lehetőség. Ezzel sajnos nagyon sokan nem foglalkoznak, csak használják.. az ilyen használatoknak előbb utóbb megvannak a jogkövetkezményei.
Érdeklődnék hogyha mondjuk csak hupikés törpikés dolgokat szeretnék eladni, akkor ahhoz kell külön engedély valahonnan vagy pedig nyugodtan rányomtathatom mondjuk Törpillát a polóra és eladhatom?
Üdv andrea
Ha nincs hazai hivatalos szerviz, akkor Önnek mint hazai forgalomba hozónak kell biztosítania a garanciális és szavatossági igények teljesítését.
Sajnos ennél konkrétabban ebben a kérdésben nem tudunk segíteni.
EU-n belüli beszerzésből szeretnék divat kellékeket árusítani magyarországi webáruházban, egyéni vállalkozóként. Bizonyos termékekhez EU garancia tartozik, melyet tudtommal nem fogadnak el a magyarországi szervizek. Ebben az esetben, milyen lehetőségeim vannak a garancia biztosítására?
E-mail-ben felvettük Önnel a kapcsolatot.
Étrendkiegészítőket és más hasonló terméket is forgalmaznánk: pl, gyógyteák, gyógyszappanok. Mindnek megvan a saját engedélye. A cégünknek milyen engedély kell a forgalmazáshoz?
Véleményünk szerint lehet, azonban érdemes utána járni, hogy van-e valamilyen tárolásra vonatkozó szabályozás az adott termékkört érintően (még akkor is 1 napon belül elviszik).
Szatyorbolt webáruházat szeretnénk nyitni, aminek a lényege, hogy a helyi kiskereskedők és őstermelők termékeit közvetítenénk a vásárlóknak. A hét egyetlen napján a beszállítók hozzák a rendelt termékeket, a rendelések alapján összeállítjuk a "szatyrokat", a vásárlóknak pedig aznap van lehetőségük személyesen átvenni. Ebben az esetben - üzlet és vevőszolgálati hely hiányában - a személyes átvételi pont lehet a saját lakcímem (egyéni vállalkozás székhelye)?
Segítségét előre is köszönöm!
Tudomásunk szerint nem kell hozzá végzettség.
* jelen bejegyzésben található információk, kérdésekre adott válaszok tájékoztató jellegűek. Hivatalos állásfoglalásért, felelősség vállalásért kérje ki jogi képviselője tanácsát, útmutatását.
Javasoljuk egy könyvelő felkeresését és a konkért részletek ismeretében történő szakmai véleményének - útmutatásának kikérését.
Sajnos a konkrét kérdéskörben mi nem tudunk segíteni.
Szeretnék egy online piacteret létrehozni de külföldön tanulok még egy pár évig. Bevételem értékesítési jutalék formájában lenne. Külföldön alapított céggel de magyar bankszámlával összekötve meg tudnám ezt oldani? Mindenképp létre kell hoznom egy magyar vállalkozást? köszönöm
Ebben az esetben egyértelműek a kötelezettségeid, a megszokott folyamat történik. Megrendeled a terméket a nagykereskedőtől majd Te értékesíted a végfelhasználó felé.
Tehát szükséged van valamely gazdasági forma meglétére, bejelentési kötelezettségnek kell eleget tenned stb..
Javaslom töltsd le a http://torvenyeswebaruhaz.com oldalunkon elérhető ingyenes útmutatót, ászf sablont.
Az értékesítést úgy gondoltam, hogy megrendelem magamhoz a terméket, hogy megnézzem nincs-e össze törve, nem hibás-e stb...
És ha teljesen megfelel, akkor én kiküldeném a vevőnek.
Sajnos ezzel kapcsolatosan nem tudunk tájékoztatást vagy útmutatást adni, javasoljuk keress fel könyvelőjét.
igen a jáulékokra
édesapám vállalkozó viszont neki havi 50 ezer a befizetendő
nekem is egyénibe kellene nyitni mert nincs főállásom.
DE több tízezret nem tudok befizetni nincs értelme mert egy webshoppal jó ha ennek 50%-át havonta megtudom keresni akkor az egésznek nincs értelme...
üdv
1. A rendszerrel kapcsolatos díjfizetésre gondol, vagy adó és járulék vonzatra?
2. Ismereteink szerint elég, azonban ezt rögzítenie kell a rendelési feltételekben.
Érdeklődni szeretnék néhány alapdologól.
Ruházati termékekkel kapcsolatos webshopot szeretnék nyitni.
1. Egyéni vállalkozásként kell e nekem havidíjat fizetnem?
2. Elég e egy E számlázó rendszer ahonnan az ügyfél letöltheti a számlát vagy mindenképp kell e a csomaghoz a számla? Ugyanis nem én küldeném a terméket, hanem más országból érkezne az ügyfélhez?
tiszteletem
Amennyiben az értékesítését a termékeknek Te végzed, a teljesen megszokott szabályozások szerint kell eljárnod.
Ha a konkrét értékesítést tehát a termék kiszállítását számlázását a másik cég végzi akkor ennek megfelelően kell tájékoztatni a vásárlót (melyk cég mit csinál, kivel fog szerződésben állni stb..).
Van egy webshop, és én megbeszéltem, hogy a termékeit én is árulnám egy ingyenes webshopon (shopmania.biz), akkor mikre van szükségem?
Üdvözlettel.
Sajnos a németországi szabályozásokkal kapcsolatosan nem tudunk tájékoztatást nyújtani.
Ha magyarországról szeretnék németországba eladni német domain, és német nyelvű webshopon keresztül termékeket, milyen kötelezettségekkel jár? Be kell jelenteni németországba a magyar székhelyű webshopot?
Igen.
Árulhatom a vaterán is a webshopomon forgalmazott termékeimet?
Üdv,
Kovács József
Tájékoztatónk a fenti bejegyzésben ismerhető meg, továbbá a http://torvenyeswebaruhaz.com oldalunkon.
Köszönettel: Tamás
Ismereteink szerint igen, elegendő.
Minden esetben javasoltjuk a végezni kívánt tevékenység egyeztetését könyvelővel - jogi képviselővel.
Egyéni vállalkozó vagyok és internetes boltot szeretnék nyitni. A kérdésem az, hogy internetes bolt keretein belül hogyan tudok használt termékeket illetve bontott használt alkatrészeket árulni?
Konkrétan használt mosógépekről lenne szó illetve mosógép alkatrészekről.
Elég felvenni a tevékenységek közé a "Csomagküldő, internetes kiskereskedelem tevékenységi kör"-t vagy más is kell hozzá?
Köszönöm
Gábor
A http://torvenyeswebaruhaz.com oldalunkon bővebb információkat is megismerhet. Nincs tudomásunk arról, hogy a szóban forgó termékkörnél "egyedi" tevékenységi kört is fel kellene venni. Feltétlenül javasoljuk könyvelővel történő egyeztetését a forgalmazni kívánt termékkör részletes ismertetésével.
A forgalmazó - beszállítói szerződés tekintetében nem tudunk javaslatokat tenni, ez a szerződő felek hatáskörébe tartozik (valószínűleg a feltételeket a beszállító fogja "diktálni)".
Érdeklődni szeretnék,hogy kozmetikai termékek értékesítésére webshopot mily modón üzemeltethetünk?
Hivatalos bt.-nk van ami már rendelkezik ügynöki tevékenységi körrel.Mint olvastam még „4791 - Csomagküldő, internetes kiskereskedelem” tevékenységi kört is fel kell vennünk. Ezenkívül van valami olyan tevékenységi kör ami kizárólag kozmetikumokra van szakosodva? Illetve elegendő az ügynöki tevékenységi kör vagy valami mást kell felvennünk???
Illetve már folytatunk tárgyalásokat azzal a forgalmazóval kinek termékeit értékesíteni kívánjuk,nem tudom ilyenkor feléjük milyen szerződés az optimális?
Előre is köszönjük válaszukat
Tudomásunk szerint nincs olyan paragrafus ami ilyen előírást tartalmazna. Javasolt a rendelési feltételekben rögzíteni, hogy a már visszaigazolt megrendelések esetén is jogosultak a szerződéstől elállni, például ha az adott termék nem beszerezhető.
Érdeklődni szeretnék arról, hogy szól-e valamilyen jogszabály a nem teljesített megrendelésekről, vagyis hogy van-e olyan eset, amikor a megrendelő kártérítést követelhet a nem teljesített megrendelésért (akkor is, ha a termék árát még nem fizette ki).
- Példaként olyan esetekre gondolok, hogy egy webshop adott termékét megrendelik, de kiderül, hogy nincs már a termék raktáron, és nem is lehet már beszerezni.
Ebben az esetben kérhet a felhasználó kártérítést? És ha a megrendelés visszaigazolása után derül ki a probléma?
Persze ezt megfelelő készletnyilvántartással meg lehet előzni, de hallani lehet olyan eseteket, hogy egyesek azzal élnek vissza, hogy tudnak arról, hogy egy termék már nem szerezhető be, megrendelik azokról a webshopoktól ahol még fennmaradtak, és ha nem kapják meg, kártérítést igényelnek. Jogszabályt viszont nem találtam, ami erről szólna.
Előre is köszönöm a segítséget!
Tudomásom szerint nincs akadálya, de bizalomépítés szempontjából nem tartom jó megoldásnak (buszmegállóban történő átadást - átvételt). Személyes átvételhez ideális megoldás lehet a Pick Pack Ponton történő átvételi lehetőség biztosítása.
Részletek: http://startuzlet.hu/blog/pick_pack_pont_boltvalaszto.html
Csomagküldő, internetes kiskereskedelem kiváltásához nem kell üzlethelyiség.A kérdésem az lenne, hogy üzlet és vevőszolgálati helyiség nélkül biztosíthatok-e személyes átvételt olyan módon,hogy megjelölök ill. megbeszélek a vásárlás után egy átvételi pontot. Akár a buszmegállóban.Törvényes megoldás ez?
Köszönettel K.A.
Tudomásunk szerint igen, megadható átvételi pontként illetve nincs szükség pénztárgépre.
A feltételek függnek attól, hogy használt vagy új termékekről van szó, cégek vagy magánszemélyek kínálata található az oldalon stb.. Amennyiben részletesen ismerteti az elképzeléseket és elküldi e-mail-ben megpróbálunk útmutatást nyújtani.
Én egy olyan oldalt szeretnék létrehozni, aminek a felépítése hasonló pl. a meskához, csak nem művészeti területen. Ennek milyen feltételei vannak? Tehát amikor az áruhoz csak annyi közöm van, hogy az oldalam közvetíti a vevők felé?
Köszönöm a válaszát!
Számlát kell kiállítania, nem pénztárgépet kell használnia.
A meglévő üzletünket szeretnénk átvinni internetes értékesítésbe/Vatera/!
A székhely így átkerülne a lakásunk címére,mivel a mostani üzlet megszűnik!
A kérdés kell-e továbbra is pénztárgépet használni?
Minden esetbe kell számlát küldeni,vagy elég a nyugta,blokk?
Sajnos ebben a kérdésben nem tudunk érdemi válasszal segíteni. Javaslom keresse fel a területileg illetékes fogyasztóvédelmi hivatalt.
Érdeklődnék, hogy jelenleg már működő kis-és nagykereskedelmi növényvédő-és rágcsálóirtószer forgalmazását végző cég esetében elengendő e csak a 4791 Csomagküldő, internetes kereskedelem számot felvenni, hogy elindítsuk egy webáruházat. Olvastam, hogy a "Kizárólag üzletben forgalmazható termékek" között szerepel "a növényvédő szerek és hatóanyagaik;", de jelenleg is már számos webáruház van a piacon, amelyek forgalmaznak növényvédő-és rágcsálóirtó szereket online. A kereskedelem kiterjedne mind a szabadforgalmú, mind az engedélyhez kötött (I. II. és III. kategóriájú szerek) termékek árusítására.
Átfogó információkat a jogi feltételekről a http://torvenyeswebaruhaz.com oldalunkon ismerheti meg.
Futárszolgálat választást segítő bejegyzésünk:
http://startuzlet.hu/blog/milyen_szempontokat_erdemes_figyelembe_venni_futarszolgalat_valasztasakor.html
Webáruház készítő rendszerünk aktuális díjszabását a http://startuzlet.hu/alapcsomagok.html oldalon ismerheti meg.
Amennyiben interneten keresztül történik a lefoglalás, megrendelés abban az esetben is érvényben van a távollevők közötti törvény, tehát ebben az esetben is érvényben van az elállási jog.
Használt cikkekre vonatkozó garanciális idő tekintetében sajnos nem tudok konkrét információval szolgálni.
A tevékenység bejelentése a NAV felé történhet elektronikusan, ezzel kapcsolatos javaslom keresse fel könyvelőjét a bővebb felvilágosítás - lehetőségek megismeréséhez.
A kérdésem annyi lenne, hogy használt műszaki cikkeket szeretnék árulni, de a cégben nincs benne a "csomagküldő, internetes..." tevékenységi kör. Ha Én egy webáruházat arra használok, hogy ott a termékeket megnézzék, lefoglalják, majd azt személyesen átvegyék, ehhez is kell a fent emlitett tev.kör megléte ? Valamint használt műszaki cikkre mennyi garanciát kell adnom és mennyi az elállási idő ? (ha van) Köszönettel,
McM
igen, szükséges.
"Valamely gazdálkodási forma megléte. (egyéni vállalkozás, betéti társaság, korlátolt felelősségű társaság, stb..)"
Érdeklődnék arról hogy lehetséges ha én nyitok egy webáruházat ahol tankönyveket árulnék,füzeteket ceruzákat kötelező olvasmányokat,kell ehez a vállalkozoi engedély?
a tevékenység végzéséhez szükséges tevékenységi körök, esetleges engedélyek megléte szükséges. Sajnos arra, hogy mennyibe kerül nem tudunk választ adni, hiszen számos tényezőtől függ, például attól, hogy milyen társasági formában kívánja végezni a tevékenységet. Javasoljuk a vállalkozás elindításához, a társasági forma kiválasztásához és azzal kapcsolatosan felmerülő költségek megismeréséhez keressen fel egy könyvelőt.
nincs szükség, azonban előfordulhat hogy az egyes tevékenységek felvétele egyéni vállalkozás esetén végzettséghez kötöttek.
Érdeklődnék,hogy webáruház üzemeltetéséhez kell-e szakirányú végzettég?
Játék,ajándék,gyermekruha-cipő,műszaki cikkek ,háztartási és vegyi áruk lenne az eladásra kínált termékek között.
Üdvözlettel:Éva
a torvenyeswebaruhaz.com oldalunkon részletesen megismerhetőek a szükséges információk.
Olyan webáruházat szeretnék müködtetni ahol maketteket árusítanák.Ugy müködne hogy nem lenne raktár készlet. Tehát hozzám beérkezik a megrendelés én megrendelem azt a terméket egy másik webshopról az a termék hozzám megérkezet és ugy küldöm az én megrendelőmnek. Ehez mit kell tennem milyen papírok stb. kell? És ugy lehet hogy pl.10 ft ot hozzá adnék az árhoz aza pl. 1000 ft egy makett és én 1010ft-ért értékesítem ez hogy lehetséges ?
Szeretnék belevágni egy olyan webáruházba ahol testépítéshez kapcsolódó táplálékkiegészítőket árulnánk. Tehát semmi raktárkészlet amint megérkezne a megrendelés megrendelném akért terméket és ugy továbbítanám a megrendelőnek ehez milyen papírok kellenek ? Még nincs semmi válalkozás és semmilyen papír.
webáruházakra vonatkozó jogszabályok, tájékoztatási kötelezettségek megismeréséhez ajánljuk figyelmébe a http://torvenyeswebaruhaz.com oldalunkat, ahol részletesen ismertetésre kerülnek a tudnivalók.
Szállítást futárszolgálattal célszerű megoldani. Futárszolgálat választásához segítségül az alábbi blog bejegyzésünket ajánljuk: http://startuzlet.hu/blog/milyen_szempontokat_erdemes_figyelembe_venni_futarszolgalat_valasztasakor.html
StartÜzlet webáruház készítő rendszer nettó 30 000 Ft-tól elérhető (éves díj).
További részletek a csomagokról: http://startuzlet.hu/alapcsomagok.html
Ingyenes kipróbálás http://startuzlet.hu/ingyenes_kiprobalas.html
Kérdés esetén, állunk rendelkezésére.
igen, de ezt webáruház nyitás nélkül is megteheti.
sajnos a feltett kérdésekkel kapcsolatban nem tudunk érdemi válasszal szolgálni, javasoljuk a területileg illetékes fogyasztóvédelmi hivatal vagy jogász felkeresését.
Olyan webáruházat szeretnék nyitni, ahol nem csak én, hanem más alkotók (kézművesek, iparművészek) árulnak, regisztrációval, stb, tehát ők töltik fel az áruikat. Ehhez kellenek valamilyen engedélyek, végzettségek? Illetve milyen tevékenységi körök tartozhatnak ide? (Nekem az alkotók feltöltési árából lenne jövedelmem.)
sajnos ebben nem tudunk érdemi információval segíteni, javasoljuk keresse fel a területileg illetékes fogyasztóvédelmi irodát.
Szükséges-e engedély, és ha igen milyen ahhoz, hogy shea vajat, és egyéb natúr kozmetikumot, egészségügyi terméket árulnék.
(esetleg ezeket az eredeti kiszereléstől eltérő más formában árulhatom), ehhez szükséges engedély?
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
Nem szükséges, azonban a vállalkozás-üzemeltető cég tevékenységi körében szükséges, hogy szerepeljen Csomagküldő, internetes kiskereskedelem tevékenységi kör. Az értékesíteni kívánt esetlegesen további szükséges tevékenységi körökről célszerű egyeztetni az illetékes hivatalban.
Érdeklődnék, hogy egy webshop működtetéséhez szükséges-e OKJ vagy valamilyen egyetemi diploma megléte? Ha igen, melyik?
Köszönöm segítségét!
Alfi
Úgy gondolom, hogy igen kell, hiszen a vásárlót tájékoztatni kell arról, hogy ki lesz a csomag küldője stb..
Amennyiben Ön vagy vállalkozása nem szerepel a tájékoztatókban és a csomagnak sem Ön a feladója, tehát a külföldi cég nevében Ön küldi ki a csomagot akkor a külföldi cégnek kell rendelkeznie a szükséges engedélyekkel-tájékoztatókkal.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy Önnek, vagy az EU-s vállalkozásnak viselnie kell az értékesítésből következő adó és egyéb terheket is.
Ha az EU-s fél magánszemély, abban az esetben javaslom keressenek fel egy szakembert, aki a felmerülő adózási és egyéb kötelezettségekről az értékesítési folyamat részletes ismeretében érdemi tanácsokkal tudja Önöket ellátni.
Egy EU-s ország állampolgára szeretne értékesíteni Magyarországon mezőgazdasági termékeket és iparcikkeket. A külföldön regisztrált magyar nyelvű webáruház célzott rétege magyar lenne. Én ebben "postásként" vennék részt. Vagyis a megrendelt termékeket a költséghatékonyság miatt - szívességi alapon - Magyarországról postáznám. Véleménye szerint kell-e ehhez nekem bármilyen jellegű engedély, vagy bejelentés.
Köszönöm a válaszát: Andel
Javaslom keressen fel egy szakembert, aki a konkrét esettel kapcsolatosan tud pontos szakmai választ-útmutatást nyújtani. Oktatás és távoktatás esetén számos kérdés és tényező merülhet fel (pl: ad-e szakképesítést az oktatás és ha igen, milyet stb..). Tudunk javasolni szakembert, amennyiben igényt tart rá, kérem jelezze e-mail-ben és elküldjük az elérhetőségét.
Szeretném megkérdezni, hogy informatikai távoktatásra is a webáruház „szabályai” érvényesek? Vagy valami más szabályozás érvényes?
Köszönettel:
Richárd
Javasolnám a szükséges tevékenységi körök egyeztetését a cégalapítást megelőzően ügyvéddel, illetve könyvelővel egyeztetni (főleg az import tevékenység miatt).
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy külföldről importált játékok, online kereskedelmével szeretnénk foglalkozni és ehhez milyen feltételeknek kell megfelelnünk?.
Üzlet nyitása nem lenne, de fontos lenne, hogy számlaképesek legyünk, ezért is szeretnénk Kft-t létrehozni, mert ugye nem csak 2-3 termékről lenne szó.
Csomagküldő, internetes kiskereskedelemhez kell-e, kereskedelmi végzettség, esetleg bármi más vagy elég az, hogy a 18-ik életévét már betöltötte az ember.
Köszönöm válaszukat.
Általános információkat a http://torvenyeswebaruhaz.com oldalon ismerhet meg.
Arról sajnos nem tudunk érdemi információkkal szolgálni, hogy importált termékek milyen plusz teendőket jelentenek. Javaslom keresse fel könyvelőjét, hogy pontos információkkal rendelkezzen áfa-vám és egyéb esetlegesen fizetendő terhekre vonatkozóan (az importálás miatt).
amennyiben összegezve elküldi kérdéseit a http://startuzlet.hu/ugyfelszolgalat.html oldalon vagy az info"kukac"startuzlet.hu e-mail címre válaszolunk minden kérdésére.
Tanácsát, segítségét szeretném kérni.
Webáruházat szeretnék nyitni, egészségügyi termékeket árulnék. Az egészségügy témakörén belül elég sokrétű termékpalettában gondolkodom illetve partnerprogamokban vagy egyéb módon könyveket is árulnék.
Szeretném megkérdezni, hogy egy ilyen webáruházat hogyan lehet elindítani? Kell-e hozzá bármilyen engedély, milyen végzettség szükséges hozzá?
Van esetleg Önhöz egy e-mail cím, amit el szabad kérni? Mert még több kérdésem is lenne.
Köszönöm válaszát!
sajnos arra a kérdésre, hogy mi az előnyösebb nem tudok érdemi választ adni, célszerű lenne könyvelőjét felkeresnie ez ügyben (nincs rálátásom arra, hogy őstermelőként milyen kereskedési jogokkal rendelkezik).
Mivel vállalkozóként is szerepelnie kell a csomagküldő kereskedelmi tevékenységnek, ezért valószínűnek tartom, hogy szükséges lehet vállalkozói igazolvány kiváltása.
A tavasszal szeretnék őstermelőit kiváltani méhészetre.
Eközben szeretnék egy webshop-ot nyitni külföldről rendelt termékek forgalmazására főleg elektronikai cikkek terén.
Mind ezek mellett van állandó munkahelyem is.
Ezt a hármat tudom-e törvényesen egymás mellett csinálni?? és mi kellene hozzá illetve mi lenne az előnyösebb?
Váltsak ki vállalkozóit?
Vagy elég egy őstermelői?
Őstermelő nyithat webshopot úgy hogy teljesen más árúcikkell foglalkozik?
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszát. Egyenlőre, valóban csak a gyerekeim megmaradt használt ruháit szeretném eladni. És valóban komoly mennyiségről van szó. Később, ha esetleg, úgy alakulna, hogy ismert és látogatott lesz az oldal, akkor vásárolnák is hozzá. De kezdésnek, csak a már meglévő "készletről" lenne szó.
az alapvető kérdés az, hogy valóban csak a "megmaradt" használt ruhák értékesítéséről lenne szó, vagy vegyesen egyéb helyekről vásárolt termékek is kerülnének a kínálatba?
Mint magánszemély, saját használt termékeinek értékesítéséhez egy weboldal-webáruház indításához szerintem akkor nem kell, hogy engedélyeket szerezzen, ha nem webáruháznak nevezi, hanem mondjuk "Tia apró hirdetései" oldalnak. Hiszen egy mezei apróhirdetési oldalra is feltöltheti a kínálatot és akkor sem kell megfelelnie egy kereskedő által nyitott webáruház jogi követelményeinek.
Mindezektől függetlenül továbbra is az aukciós oldalakon történő értékesítést ajánlom, mivel ott már adott a nagy számú kereslet, tehát számos potenciális érdeklődő, vevő érheti el kínálatát.
Ha készít egy webáruházat akkor arra látogatókat kell vinnie, folyamatos munkát igényel, hogy legyen forgalma és el tudja adni a termékeket. Ez különösen sok energiát vesz igénybe ha nincs még semmilyen tapasztalata ezen a területen. Természetesen ez nem azt jeleni, hogy nem lehet megtanulni, elsajátítani.
Fontos, hogy itt most egy magánszemély általi termék értékesítésről van szó, konkrétan megmaradt ruhákról.
Milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy törvényesen működhessek, de mégse legyen teljes ráfizetés, ha a webáruházban a saját gyerekeimtől visszamaradt ruhákat szeretném eladni. Azért szeretném ilyen formában eladni őket, mert akkora mennyiségről van szó, ami egy aukciós oldal keretében nem igazán kivitelezhető.
úgy gondolom ahhoz már külön engedély kell (hiszen üzletnek minősül), részletes információkért javaslom keresse fel a területileg illetékes önkormányzatot, okmányirodát.
Webáruház üzemeltetése mellett, árulhatom a termékemet otthon háznál, vagy erre is külön engedély kell kérnem.
természetesen működhet, a vásárlók megfelelő tájékoztatása mellett.
Érdeklődni szeretnék, hogy jogilag működhet- e egy olyan webáruház, ahol a termékek még nincsenek a tulajdonomban, tehát a vásárlást/megrendelést követően szerzem be a termékeket (külföldről) és utána postázom a megrendelő felé?!?!
Ez kb.: 6-14 napot venne igénybe!
Természetesen ezt fel is tüntetném a webáruházba. Tehát nem azt írnám ki, hogy raktáron, hanem hogy rendelhető, és külön feltüntetném, hogy a rendelés teljesítése 6-14 napot is igénybe vehet, ennek figyelembevételével rendeljen!
Tehát, működhet-e egy webáruház raktárkészlet nélkül?
Válaszát, előre is nagyon szépen köszönöm!
További szép napot!
tulajdonképpen a fentiekben felsoroltak mindegyikének.
Részletesebb információk megismeréséhez javasoljuk a http://torvenyeswebaruhaz.com oldalon található E-book letöltését.
Én Amerikából rendelt fehérneműknek szeretnék webshopot nyitni. Milyen feltételeknek kell megfelelnem?
Köszönöm!
a hatályos jogszabályok betartása mellett nem hiszem, hogy lenne különösebb akadálya.
Köszönet a válaszért!
ebben az esetben az adott országban hatályos szabályozásnak (is) meg kell felelnie.
Magyarországon gyártott ruházati cikkeket szeretnék külföldön forgalmazni webáruházon keresztül. A kérdésem, hogy melyik ország jogszabályai érvényesülnek ebben az esetben?
ilyen esetekben nem javasoljuk saját webáruház nyitását, célszerű olyan helyen kínálni a termékeket ahol a látogatót már adottak. Ilyen megoldás lehet valamely aukciós oldalon történő termék eladás (pl: vatera, teszvesz).
Mi van olyan esetben, ha én használt terméket szeretnék értékesíteni a webáruházban? Pl. az én megunt ruháim. erről én hogy adhatok számlát?
sajnos a feltett kérdéssel kapcsolatosan nem tudunk hasznos információval szolgálni.